PROŚBY I PODZIĘKOWANIA

Prośby, podziękowania do Świętej Rity z Cascia, która jest patronką ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy.

Skorzystaj z zamieszczonego na dole formularza,  aby opisać i złożyć prośbę do Świętej Rity a także złożyć podziękowanie lub opisać świadectwo zadziałania Świętej.
Prośby nie są widoczne od razu. Moderacja może trwać 48 godzin lub więcej.
Prośby i podziękowania z ostatniego miesiąca będą odczytywane podczas nowenny w każdy II-gi czwartek miesiąca.

14 326 komentarzy do PROŚBY I PODZIĘKOWANIA

 1. Zofia pisze:

  Święta Rito proszę o łaskę uzdrowienia przez Twoje wstawiennictwo dla Małgosi, młodej dziewczyny 30 lat, borykającej się z ciężką bolesną chorobą uniemożliwiającą najprostsze czynności. choroba jest bez możliwości leczenia. Daj jej siłę i wiarę że będzie lepiej.

 2. Kamil pisze:

  Święta Rito gorąco Cię proszę o dobrą żonę i prawdziwą miłość.

 3. Katarzyna pisze:

  Św. Rito, patronko spraw beznadziejnych, proszę Cię o upragnioną ciążę i urodzenie zdrowego dziecka. Módl się za nami

 4. Izabela pisze:

  Bardzo proszę o szczęśliwe rozwiązanie mojej ciąży. Proszę również żeby mój synek był zdrowy i rozwijał się prawidłowo. proszę również, abym po mojej operacji mogła jeszcze w przyszłości mieć dzieci.

 5. Monika pisze:

  Proszę o realizację powołania zakonnego, abym mogła pójść za Jezusem, zrobić krok do przodu. Prosi Monika

 6. Elżbieta pisze:

  Święta Rito proszę Cię o wstawiennictwo i zdrowie dla naszego synka Stasia. Niech wróci do nas zdrowy i szczęśliwy. Proszę opiekuj się nim i całą rodziną.

 7. Małgorzata pisze:

  Błagam Cię św. Rito o zdrowie dla młodej mamy dwójki malutkich dzieci, która zmaga się z zaawansowaną chorobą nowotworową oraz o siły dla męża i dzieci w tych trudnych chwilach.

 8. czcicielka pisze:

  Św. Rito proszę o pomoc dla Natalii i jej znajomych, oraz potrzebne łaski dla Haliny.

 9. Teresa pisze:

  Św Rito, patronko spraw trudnych, proszę o ratunek dla mojego małżeństwa. Proszę o cud.

 10. Anna pisze:

  Św. Rito Dziękuję za dzisiejszy dzień i prosze wspieraj nas codziennie.

 11. Grzegorz pisze:

  Szczęść Boże. Błagam o szturm modlitewny. Błagam o modlitwę za mnie i w moich intencjach. Proszę, aby wszystko dobrze się ułożyło – w szczególności zawodowo – abym miał przedłużoną umowę o pracę. Bóg zapłać. Grzegorz

 12. Joanna Gamrat pisze:

  O Potężna i Sławna Święta Rito proszę obdarz mnie zdrowiem, spraw bym była zdrowa, aby nic mi nie zagrażało, by moje lęki odeszły. Daj zdrowie moim dzieciom Marysi i Olusiowi, spraw aby były zdrowe. Obdarz zdrowiem mojego męża Kamila. Proszę daj mojej rodzinie zdrowie.

 13. Dorota pisze:

  Święta Rito proszę o opiekę, zdrowie i szczęście dla mojego syna Karola, a w szczególności o wyleczenie go z padaczki. Aby odnalazł siebie i poznał cudowną dziewczynę, która będzie przy nim trwała.

 14. Dorota pisze:

  Święta Rito proszę Cię o łaskę zdrowia dla mnie, proszę aby moje dolegliwości ustały, ustąpił ból i wieczne zmęczenie a zmiany na skórze nie pojawiały się już więcej.

 15. Anna pisze:

  Św. Rito proszę o nawrócenie dla męża. O wyjście z długów i żebym mogła wrócić do pracy. Miej w swojej opiece naszą rodzinę.

 16. Mama pisze:

  Św. Rito dopomóż mojej córce, błagam zachowaj ją w zdrowiu.

 17. Agata - mama pisze:

  Błagam Cię Św. Rito aby moja córka Patrycja była zdrowa i aby wyniki badan były dobre. Bardzo proszę, błagam.

 18. Barbara pisze:

  Św. Rito uproś u Boga uleczenie z choroby, wzmocnienie wiary, dobrą spowiedź dla Mileny i Martyny.

 19. Karolina pisze:

  Święta Rito proszę pomóż mi w sprawie wymarzonej pracy, spraw by kroki poszły dalej i żebym osiągneła wyznaczony sobie cel.

 20. Marcin pisze:

  Święta Rito – proszę Cię o uzdrowienie i uratowanie naszego małżeństwa – Moniki i Marcina, zachowania go od rozwodu. Proszę Cię o nie dopuszczenie do rozbicia rodziny i wychowywania się dzieci w rozbitej rodzinie. Proszę Cię o przemianę serca mojej żony Moniki.

 21. Weronika pisze:

  Św. Rito dziękuję za Darka, pomóż nam jeśli to zgodne z Bożą wolą założyć rodzinę. I zachować czystość przedmałżeńską. Poza tym proszę Cię wstaw się za mną, żebym miała pracę w nowym roku. Jeśli nie tą obecną to, żebym znalazła coś nowego na umowę o pracę z dobrym dojazdem. Proszę też o odwagę i potrzebne umiejętności, by zdać egzamin na prawo jazdy. Dziękuję Ci Boże, że się mną opiekujesz.

 22. Anna pisze:

  Serdecznie proszę Wszystkich o modlitwę w intencji zdrowia Zosi. Miała kontrolny rezonans w środę, zrobił się krwiak z drugiej strony główki. Miała zabieg w Krakowie i źle się czuje. Proszę o siłę dla jej Mamy.
  Anna S. z Tarnowa

 23. Katarzyna pisze:

  Święta Rito, proszę Cię o nawrócenie i uzdrowienie dla mojej przyjaciółki Katarzyny.

 24. Grzegorz pisze:

  Proszę o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski, czyste serce, opiekę i wstawiennictwo Maryi, dobrą żonę i założenie rodziny.

 25. Paulina pisze:

  Święta Rito, za Twoim wstawiennictwem proszę o łaski i Boże Błogosławieństwo dla moich rodziców z okazji 38 rocznicy ślubu. Błagam Cię o zdrowie dla mojej siostry Agnieszki, wyleczenie z wielu chorób. Daj jej siłę wytrwania we wszystkim. Bądź przy niej w tych trudnych chwilach. Błogosław rodzinom mojego rodzeństwa.

 26. Izabela pisze:

  Bardzo proszę aby moje problemy w pracy pomyślne się rozwiązały i proszę aby mój synek urodził się cały i zdrowy.

 27. Sylvia pisze:

  Św. Rito, proszę i błagam o pomoc w ratowaniu związku miedzy Paulem i Sylvią. Proszę o wzajemna miłość i zawarcie sakramentu małżeństwa.

 28. BOŻENA pisze:

  ŚWIĘTA RITO DZIĘKUJĘ ZA POMOC I PROSZĘ O OCHRONĘ I POMOC DLA CÓRKI I WNUCZKI ORAZ ZDROWIE DLA CHOREGO MĘŻA I CAŁEJ RODZINY.

 29. Weronika pisze:

  Święta Rito, moja chwalebna opiekunko, pokornie proszę Cię o życie i zdrowie dla mojego dziecka, które noszę pod sercem w zagrożonej ciąży. Proszę Cię o prawidłowy rozwój dla niego i szczęśliwe rozwiązanie.

 30. Marcin pisze:

  Święta Rito proszę abyś wstawiła się u Boga Ojca za mnie, za żonę i nasze dzieci. Proszę o dobre wyniki moich badań, abym mógł wychować dzieci razem z żoną i abyśmy mogli cieszyć się życiem i wielbić Pana w Eucharystii.

 31. Wierząca pisze:

  Święta Rito, bardzo proszę Cię o to, byś miała w opiece mnie i całą moją rodzinę. Proszę o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla mojej córki Sary oraz syna Jakuba. Pomóż pomyślnie rozwiązać nasze problemy z pożytkiem dla mnie i dla dzieci. Błagam Cię z całego serca.

 32. Justyna pisze:

  Święta Rito proszę Cię o pomoc, żebym dostała tę pracę, gdzie składałam cv i proszę o to, żebym wzięła ślub z Tomkiem i była szczęśliwa.

 33. Grażyna pisze:

  Święta Rito oręduj za nami u Boga, wyproś dla nas łaski o które gorąco błagam.

 34. Edyta pisze:

  Święta Rito-proszę o błogosławieństwo boże i łaskę zdrowia oraz o cud uzdrowienia z choroby nowotworowej dla mamy Eugeni i aby nie straciła nadziei i wiary w uleczenie z choroby. Dziękuje za wszystkie łaski, które otrzymała przez Twoje wstawiennictwo.

 35. Monika pisze:

  Kochana Święta Rito! Dziękuję za otrzymane dotychczas wsparcie i proszę o łaskę zdrowia dla mojego taty Romana, uzdrowienie z choroby nowotworowej i miażdżycy, dobre wyniki tomografii, bezpieczne i skuteczne leczenie. Proszę też o zdrowie i siłę dla mnie i całej rodziny.

 36. Kazimiera pisze:

  Proszę o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej.

 37. Anna pisze:

  Sw. Rito błagam o opamiętanie i przemianę dla mojego syna w złym postępowaniu i zachowaniu. Uchroń go od złego.

 38. Wojtek pisze:

  Św. Rito ratuj Agnieszkę, wyproś dla niej potrzebne łaski.

 39. Małgorzata pisze:

  SW RITO PROSZE O MODLITWE ZA MNA I MEZEM LESZKIEM O ZDROWIE I O FINANSE. NIE WIEM CO JUZ ROBIC, BIEDA, BIEDA, POMOZ.

 40. Halina pisze:

  Św. Rito błagam Cię, uproś łaskę zdrowia dla Sylwii.

 41. Tomasz i Klaudia pisze:

  Błagamy za wstawiennictwem Św. Rity o uzdrowienie naszego jeszcze nienarodzonego dziecka. Prosimy zgodnie z Wolą Bożą.

 42. Aleksandra pisze:

  Święta Rito proszę Cię o sprawiedliwość podczas jutrzejszej rozprawy sądowej u Piotra i Anety, spraw żeby wygrał. Proszę Cię miej w opiece znajomość moją z Piotrem. Jeśli ona się podoba Bogu, błogosław i kieruj do zbawienia. Spraw aby podjął odpowiedzialną decyzję odnośnie naszej znajomości. Niech Duch święty mu w tym pomoże. Bóg zapłać.

 43. E pisze:

  Św. Rito, błagam opiekuj się i obdarz łaskami moją córkę Olę i syna Daniela. Ty wszystko możesz.

 44. Krysia pisze:

  Św. Rito, proszę o szansę na odrodzenie się relacji z ukochanym, o wzajemne zrozumienie i dar miłości. Abym jeszcze mogła być szczęśliwa.

 45. Joanna pisze:

  Proszę o modlitwę w intencjach Bogu znanych.

 46. matka pisze:

  Święta Rito proszę Cię o cudowną Twoją pomoc w pomyślnym rozwiązaniu moich i moich dzieci wszystkich problemów: zdrowotnych i zawodowych. Obdarz potrzebnymi łaskami L.M. i Z.
  Dziękuję bardzo.

 47. Wieslawa pisze:

  Dziękuję św. RITO za wysłuchanie moich próśb, za modlitwę i łaski boże. Mój mąż Wiesław nie ma komórek nowotworowych, wynik jest dobry. Bardzo dziękuję kochana św. RITO.

 48. Malgorzata pisze:

  Św. Rito proszę o uzdrowienie mojego męża Grzegorza.

 49. Emilia pisze:

  Święta Rito proszę Cię z całego serca o szybki powrót do pełnosprawności i zdrowia dla mojej mamy Kazimiery po operacji.
  Córka Emilia

 50. Mama pisze:

  Św. Rito błagam spraw, żeby moja córka wyzdrowiała.

 51. Beata pisze:

  Św. Rito proszę o opiekę, zdrowie, szczęście dla mojego brata Krzysztofa z którym nie mam kontaktu. Spraw by odwiedził swoją rodzinę.

 52. Piotr pisze:

  Św. Rito proszę żeby Piotr miał dobrze opisane choroby na komisję lekarską w ZUS przez lekarzy żeby lekarz kardiolog neurolog ortopeda i neurochirurg dobrze opisali historię chorób Piotra na komisję lekarską w ZUS żeby Piotr miał przyznaną rentę z ZUS na komisji lekarskiej.

 53. Barbara pisze:

  Św. Rito przez Twoje wstawiennictwo proszę o zdrowie dla Rafała.

 54. Artur. pisze:

  Święta Rito proszę pomóż mi związać się z Oliwią na całe życie.
  Proszę Cię też o zdrowie dla mnie i Oliwi. Pomóż nam proszę Cię.

 55. czciciele pisze:

  Święta Rito proszę Cię o zdrowie i potrzebne łaski dla naszej rodziny w tym trudnym czasie.

 56. rodzice pisze:

  Święta Rito błagamy o Twoją pomoc i opiekę oraz cud uzdrowienia dla Wojciecha i rozwiązanie jego trudnych spraw.

 57. Zofia pisze:

  Św.Rito, dziękuję za dotychczasowe wstawiennictwo do Boga Wszechmogącego w intencji daru rodzicielstwa dla moich dzieci. Teraz proszę o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla mającego się urodzić dziecka i dla jego rodziców. Proszę o dalsze wstawiennictwo.

 58. Ewa pisze:

  Św Rito, moja przyjaciółko, dopomóż proszę w tej beznadziejnej sytuacji naszej. Błagam Cię o wstawiennictwo, żeby moje sprawy odbyły się po mojej myśli. Proszę o pomoc dla syna, żeby w życiu prywatnym i zawodowym było wszystko dobrze. Nigdy mnie nie zostawiłaś w potrzebie, mimo że ja zawsze nawalam, ale bardzo proszę z całego serca, pomóż kochana.

 59. Piotr pisze:

  Św Rito proszę żeby Piotr miał przyznaną rentę z ZUS.

 60. Lubomila pisze:

  Sw. Rito proszę Cię o uzdrowienie moich dzieci i błogosławieństwo dla nich na każdy dzień.

 61. BEATA pisze:

  BŁAGAMY O ZDROWIE DLA NASZYCH CÓREK OLIWII I DARII. PROSIMY, ABY DARUSIA ZOSTAŁA ULECZONA Z CUKRZYCY, PRZYKURCZY W NÓŻKACH, BÓLU BIODERKA, AFAZJI, A OLIWKA LEPIEJ WIDZIAŁA NA OCZY I PRZYSWAJAŁA WIEDZĘ. DZIĘKUJĘ ZA BOŻE PROWADZENIE, ZA WYJŚCIE DARII Z OIOM BEZ USZCZERBKU NA ZDROWIU PRÓCZ CUKRZYCY, ZA TO ŻE MOGĘ LEPIEJ CHODZIĆ, ZA MNIEJSZY BÓL W KRĘGOSŁUPIE, ZA UZDROWIENIE Z HASHIMOTO, ZA BOŻY POKÓJ W NAS. O MODLITWĘ PROSZĄ UFNI RODZICE BEATA I SŁAWEK O.

 62. Marta pisze:

  Święta Rito pobłogosławił mojej rodzinie. Daj nam nadzieję, że nasz nieuleczalnie chory syn wyzdrowieje. Pomóż nam w walce z nieprzewidywalną chorobą. Otocz nas swoją opieką, spraw by w naszym życiu zagościł spokój.

 63. EWa pisze:

  Św. Rito bardzo proszę o potrzebne mi łaski.

 64. Anonim pisze:

  Św. Rito, proszę Cię o wyjście naszego kraju z tej trudnej sytuacji, a także o bezpieczeństwo wszystkich Polaków.

 65. Joanna pisze:

  Św. Rito, proszę o wstawiennictwo za moimi dziećmi i wnukami, o dar wiary i mądrości, a także dar nauki dla wnuków.

 66. Anna pisze:

  Ukochana Św. Rito, przez Twoje wstawiennictwo proszę Jezusa o łaskę zdrowia dla mojego tatusia.

 67. Iwona pisze:

  Swięta Rito, proszę Cię o wsparcie w wyproszeniu łaski zdrowia i szczęścia dla syna Dawida. Miej go w opiece i czuwaj nad nim. Czuwaj nad moją rodziną. Niech łaska miłości nas otacza i chroni.

 68. Marzena pisze:

  Kochana Święta Rito, dziękuję za wszystkie uproszone łaski dla mnie i mojej rodziny. Proszę o dalsze. Dzisiaj proszę Cię szczególnie o wstawiennictwo za moją córkę Monikę, aby badanie, które ma zostać dzisiaj przeprowadzone wypadło dobrze i żeby wyniki były dobre. Proszę o wyproszenie łaski, aby Monika była zdrowa. Święta Rito módl się za nami.

 69. Dorota pisze:

  Święta Rito nieustająco proszę o łaskę zdrowia i wytrwałości na studiach medycznych mojej córki Martyny, żeby nauka nie sprawiała jej kłopotu. Proszę, pomóż jej zaliczyć immunologię, biochemię i fizjologię.

 70. Ewa pisze:

  Św. Rito dziękuję za Twoją opiekę. Proszę o zdrowie dla mojej rodziny. Ustrzeż mnie i moją rodzinę przed nieszczęściami. Spraw, żeby moja praca była doceniona przez ludzi i żebym nikogo nie skrzywdziła przez złą decyzję.
  Opiekuj się nami św. Rito

 71. Dominika pisze:

  Świętą Rito, wyproś Boską Pomoc dla Krzysia; cztery dni gorączki, dziś 40 stopni, lekarstwa, antybiotyk i brak poprawy. SYN MI SŁABNIE, błagam o pomoc i modlitwę.

 72. Elżbieta pisze:

  Św. Rito, błagam przez Twe wstawiennictwo, by mój mąż wyszedł z nałogu nikotynizmu, który uniemożliwia leczenie i powrót do zdrowia oraz z lekomanii.

 73. Izabela pisze:

  Błagam Cię święta Rito żeby mój synek urodził się cały i zdrowy w bezpiecznym dla niego terminie.

 74. Emilian pisze:

  Błagam o modlitwy w intencji dobra duszy Magdaleny G, która niedawno odeszła do innego świata.

 75. Anna pisze:

  Św. Rito proszę o łaskę zdrowia i udaną operację dla mojej bratowej Urszuli.

 76. Mama pisze:

  Proszę o łaskę zdrowia dla córki, łaskę wyleczenia zaburzeń odżywiania, wyjście z samotności i beznadziei, łaskę poznania mężczyzny, który jak ona pragnie założyć rodzinę, Błogosławieństwo w ciężkiej pracy i dobre relacje.

 77. Magdalena pisze:

  Św. Rito, Opiekunko i Patronko mojej córki, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Błagam dzisiaj o Twoje wstawiennictwo za Natalię. Pomóż jej, niech Duch Święty rozjaśnia i oświeca jej umysł, żeby zdała wszystkie egzaminy i skończyła z dobrymi wynikami studia. Żeby zdała pracę magisterską i została dobrym psychologiem pomagającym innym.

 78. Elżbieta pisze:

  Św. Rito, dziękuję za te zabiegi, które do tej pory miał mój mąż Bogdan. Teraz błagam za Twoim wstawiennictwem, by nowa rana zagoiła się i noga została uratowana. Kieruj mądrymi decyzjami lekarzy i daj mi siłę.

 79. Sylwia pisze:

  Święta Rito proszę Cię o wstawienie się za moim mężem, żeby przemyślał sercem, żeby nas nie zostawił dla innej. Przywróć mu serce dla mnie i dzieci. Święta Rito uproś tę łaskę.

 80. Monika pisze:

  Proszę o łaskę poznania chłopaka do zaślubin i założenia szczęśliwej rodziny. Proszę o dar macierzyństwa oraz o poradzenie sobie z czasem samotności. Dziękuję za dotychczasowe łaski.

 81. Gracjana pisze:

  Św. Rito proszę o uzdrowienie mojego poczętego synka, o prawidłowy wzrost, rozwój fizyczny i psychiczny.

 82. Wioletta pisze:

  Zwracam się do Ciebie ponownie Św. Rito prosząc o zdrowie dla mojego syna Michała. Dziękuję za dobrą pracę i wspaniałą rodzinę, męża, dzieci.
  Wioletta P.

 83. Małgorzata pisze:

  Święta Rito, proszę o Twoją pomoc, o szczęśliwy przebieg operacji, dobry wynik badania i powrót do zdrowia. Święta Rito, pomóż mi wyzdrowieć, pomóż w tej trudnej sytuacji, jak zawsze mi pomagasz. Dziękuję Ci z całego serca.

 84. Małgorzata pisze:

  Św Rito, proszę o wstawiennictwo w sprawie zdania egzaminu na studiach.

 85. Marzena pisze:

  Święta Rito,
  z całego serca dziękuję za wszystkie łaski, które uprosiłaś dla mnie i moich bliskich.

 86. Aleksandra pisze:

  Św. Rito pomóż mi w beznadziejnej sytuacji, niemożliwej i trudnej. Prowadź mnie, Tobie zawierzam rozwiązanie znanego Tobie problemu.

 87. Joanna pisze:

  Św. Rito proszę Cię z całego serca o łaskę uzdrowienia mojej siostry z głębokiej depresji.

 88. Elżbieta pisze:

  Święta Rito proszę Cię o wstawiennictwo za moją Rodzinę: proszę Cię o zdrowie dla nas i wiarę. Proszę Cię pomóż mi myśleć dobrym zaufanym sercem do mojego męża.

 89. Pewny pisze:

  Proszę św. Rito o rozwiązanie trudnej sprawy.

 90. Irena pisze:

  Proszę o uzdrowienie Pawła z alkoholizmu.

 91. Sabina pisze:

  Święta Rito proszę o zdrowie dla córeczki i dobre wyniki badań. Miej nas w opiece.

 92. Zofia pisze:

  Proszę o zdrowie.

 93. Barbara pisze:

  Św. Rito proszę o zdrowie i dar macierzyństwa dla Karoliny.

 94. Ewa pisze:

  Św. Rito proszę o potrzebne mi łaski, rozwiązanie problemów w pracy, o miłość odwzajemnioną, przyjaciół i pomoc rodzinie.

 95. czcicielka pisze:

  Św. Rito proszę zdrowie dla rodzących się dzieci.

 96. Izabela pisze:

  Św. Rito proszę pochyl się szczególnie nade mną (Izabelą) i weź mnie pod Swoją opiekę. Błagam Rito wysłuchaj pomyślnie i szczęśliwie wszystkich moich próśb i błagań, które noszę w swoim sercu oraz tych błagań zanoszonych do Ciebie w modlitwach. Św. Rito weź też pod Swoją opiekę moją siostrę Jolantę i moją mamę Mirosławę. Rozwiąż wszystkie nasze skomplikowane sprawy oraz trudne problemy. Prosi Izabela

 97. HALINA pisze:

  Kochana Św. Rito uproś u Boga łaskę zdrowia dla Sylwii i wszystkie potrzebne dary dla niej. MIEJ ją w swojej opiece.

 98. Marzena pisze:

  Kochana Święta Rito, dziękuję za wszystkie uproszone łaski dla mnie i mojej rodziny. Proszę o dalsze. Dzisiaj proszę Cię szczególnie o wstawiennictwo za moją córkę Monikę, która zdaje dzisiaj egzamin magisterski. Proszę o wyproszenie łaski, aby się obroniła. Święta Rito módl się za nami.

 99. Elżbieta pisze:

  Św. Rito, z całego serca proszę o łaskę uzdrowienia mojego syna, aby jego serce zaczęło normalnie pracować i jego psychika się uleczyła.

 100. Elżbieta pisze:

  Święta Rito dziękuję Ci za pomoc, jaką mi okazałaś w czasie pobytu w szpitalu na oddziale zakaźnym z powodu covid 19.Bardzo mi dużo pomogła modlitwa do Ciebie, abym mogła wyjść z tej choroby. Dlatego też w tym roku udało mi się pokłonić przed Twoim ołtarzem w Sanktuarium w Głębinowie i Nowym Sączu. Bóg zapłać za wszystko i proszę o dalsza pomoc, aby moje dolegliwości po covid 19 zostały pokonane. Proszę wspieraj mnie dalej.

Pozostaw wpis

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

© 2017: Święta Rita Nowy Sącz, All Rights Reserved | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress