PROŚBY I PODZIĘKOWANIA

Prośby, podziękowania do Świętej Rity z Cascia, która jest patronką ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy.

Skorzystaj z zamieszczonego na dole formularza,  aby opisać i złożyć prośbę do Świętej Rity a także złożyć podziękowanie lub opisać świadectwo zadziałania Świętej.
Prośby i podziękowania z ostatniego miesiąca będą odczytywane podczas nowenny w każdy II-gi czwartek miesiąca.

6 097 komentarzy do PROŚBY I PODZIĘKOWANIA

 1. Paulina pisze:

  Święta Rito proszę Cię o zdrowie mojego taty Krzysztofa aby wrócił do zdrowia i uchroń cała moją rodzinę od koronawirusa.

 2. Ewa pisze:

  O zdrowie dla moich dzieci: Natalii, Piotra

 3. Ewa pisze:

  O cud uzdrowienia mojego męża Bogusława

 4. Paulina pisze:

  Święta Rito, proszę aby Darek do mnie wrócił, żeby się odezwał, żebyśmy znów byli razem i spędzili razem Święta Wielkanocne. Módl się za nami, Święta Rito.

 5. Lola pisze:

  Św. Rito, proszę Cię o wsparcie dla mojej siostrzenicy Gabrysi, aby z powodzeniem zdała egzamin maturalny i dostała się na wymarzone studia.

 6. Lola pisze:

  Św. Rito, z całego serca proszę Cię o wstawiennictwo do Matki Bożej o łaskę zdrowia dla całej mojej rodziny. Osłoń nas od chorób.

 7. Karolina pisze:

  Proszę św. Rito o wstawiennictwo u Boga, by badania, które są robione wyszły prawidłowe.. Proszę o siły w walce z chorobą..
  Dziękuję za otrzymane już łaski, za ludzi którzy przy mnie są..
  Oddaję całą moją rodzinę pod Twoja opiekę..

 8. Anna pisze:

  Sw. Rito, proszę Cię, wyproś mojej rodzinie łaskę zdrowia, szybkiego powrotu do domu Sebastiana i pracę dla niego, uzdrowienie Mikołaja, aby mogł zyć jak kazdy nastolatek i dostał się do dobrej szkoły. Proszę Cię Swieta Rito o rozwiązanie kłopotow, o łaski w pracý i ułozenie mojego życia osobistego a takze wybawienie z czyśćca moich bliskich zmarłych.

 9. Anna pisze:

  Proszę o powrót do mnie mojego ukochanego męża Roberta, by odstąpił od rozwodu.

 10. Emilia pisze:

  Święta Rito, wiem, źe teraz wszystko stało się tak skomplikowane i nie wiadomo kiedy się skończy i kiedy będzie normalnie, ale jeśli jest to zgodne z wolą Pana Boga, to proszę, byśmy mimo wszystko mogli się spotkać i porozmawiać, wszystko sobie bardzo szczerze opowiedzieć i wyjaśnić, wszystko, z głębi serca wzajemnie sobie wybaczyć. Spraw to, Przyjaciółko cierpiących, aby miłość okazała się prawdziwa i trwała, byśmy mogli być razem w szczęściu i niedoli, w wierności, w zaufaniu, prawdziwej bliskości, jedności serc i dusz. Niech zniknie już nareszcie wszelki lęk, blokady i asekuracja. Proszę święta Rito, wyproś to dla nas u Boga. Jeśli to zgodne jest z Jego wolą.

 11. Kazimierz pisze:

  Błagam o modlitwę w intencji mojej żony Iwonki. Jej powrót do Boga. Uzdrowienie jej. Wycofanie pozwu rozwodowego. Powrót do męża i dzieci i pełne wypełnienie przysięgi małżeńskiej. Bóg zapłać. Szczęść Boże.

 12. Justyna pisze:

  Św.Rito proszę przez Twoje wstawiennictwo o uzdrowienie mamy Marii z choroby nowotworowej,żeby podawana chemioterapia okazała się skuteczna,żeby mama wyzdrowiała

 13. Anonim pisze:

  Św. Rito wyproś mam potrzebne laski. Proszę Cię, Św. Rito pomóż…

 14. Justyna pisze:

  Św.Rito, proszę o wsparcie, aby wszystko z kredytem i mieszkaniem ułożyło się dobrze oraz aby w pracy nie było kłopotów z powodu koronawirusa. Proszę, pomóż mi również w relacjach z Przemkiem i Danielem.

 15. Ewa pisze:

  Św. Rito proszę o zdrowie dla mojej Matki Chrzestnej,o nawrócenie dla syna, wnuka. O opiekę dla Jurka.

 16. Córka pisze:

  Św Rito proszę o opiekę dla mojej Mamy, która skończyła 90 lat, o zdrowie i potrzebne łaski.

 17. Piotr pisze:

  Św Rito spraw żeby Piotr dostał świadczenie rehabilitacyjne od lekarza orzecznika na komisji lekarskiej w ZUS a potem żeby cały czas miał dobrą pracę.

 18. Monika pisze:

  Św. Rito, zwracam się z prośbą o uzdrowienie. Proszę spraw by zdiagnozowano przyczynę bólu i żeby on ustąpił. Brak mi już sił do codziennej walki, cierpienie mnie wykańcza. Tylko nadzieja i modlitwa trzyma mnie przy życiu… błagam, weź ten ból z mojego ciała. Dziękuję po stokroć.

 19. Wik pisze:

  Św. Rito dziękuję za wszystko! Proszę chroni mnie i moich bliskich przed chorobami. Wyproś dla mnie łaski, które pozwolą mi podejmować dobre życiowe decyzje. Bardzo Cię przepraszam, wierzę w Ciebie, że dopomożesz jak zawsze. Módl się za mną i wypraszaj. Dziękuję!

 20. Ciotka pisze:

  Św Rito proszę o zdrowie dla Sylwii , uzdrowienie z choroby nowotworowej.

 21. Ewa pisze:

  Św Rito proszę o zdrowie dla mojej Rodziny

 22. mama i żona pisze:

  Św. RITO bardzo dziękuję za uzyskane łaski i bardzo proszę wyproś dla mojej rodziny zgodę, miłość CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO, wyproś o uwolnienie od złego, nienawiści w mojej rodzinie. Tylko Ty możesz nam pomóc, Tobie i na Twoje ręce zawierzam moje zmartwienia i troski, i wierzę, że nam pomożesz polecisz Bogu najwyższemu i największej, bezgranicznej miłości. Któż jak BÓG.

 23. Anonim pisze:

  Św. Rito, proszę w Tobie znanej sprawie, bo wszystko widzisz. Proszę Cię, pomóż…

 24. Brat pisze:

  Św Rito, proszę o nawrócenie dla Brata , by pojednał się z Synami.

 25. Ewa pisze:

  Dziękuję za wszystko i z okazji drugich urodzin Wnuczki proszę o opiekę dla niej jej Rodziców i jej Siostry. Św Rito nie opuszczaj!

 26. Matka pisze:

  Św Rito, przez Twoje wstawiennictwo proszę o zdrowie dla Córki,o zdiagnozowanie jej choroby!

 27. Alicja pisze:

  Panie Jezu, pomóż mi, poskładaj moje połamane serce, przywróć sens i chęć źycia, które ze mnie wycieka. Jezu, zajmij się, zatroszcz się o mnie. Jezu, ufam Tobie i w Tobie pokładam nadzieję.
  Dziękuję Ci, Panie. Przebacz wszystkim.
  Święta Rito, Patronko spraw beznadziejnych, módl się za nami!

 28. Matka pisze:

  Św Rito proszę spraw, aby Joanna wybaczyła, aby dała szanse i pojednała się z Marcinem, proszę św Rito połącz na nowo tych dwoje, spraw aby ich miłość przetrwała i była coraz silniejsza.

 29. Piotr pisze:

  Św Rito proszę Cię o łaski dla mamy Alicji i Anny i Piotra żeby groźna choroba taka jak koronawirus ich ominęła.

 30. Grażyna pisze:

  Proszę o zdrowie dla mojej rodziny.

 31. Anna pisze:

  Święta Rito proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Boga o moje małżeństwo, które jest trudne dla mnie oraz przemianę myśli i serca dla mnie i mojego męża.

 32. J. pisze:

  Święta Rito, proszę o Twe wstawiennictwo w intencji uratowania mojej relacji z Dominikiem, aby on mi przebaczył i chciał na nowo zaufać. Modlę się żebyśmy mogli wrócić do siebie a on znów tak bardzo będzie mnie kochał jak kiedyś. Wierzę w twoje działania, proszę nie opuszczaj mnie Święta Rito! Dziękuję.

 33. Jadwiga pisze:

  Św.Rito która z tego cudownego obrazu na nas spoglądasz, przyjdź nam chorym z pomocą, uzdrów dusze i ciało, daj nadzieję, wzmocnij wiarę. Wybłagaj zakończenie tej strasznej choroby, bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas. Tylko Ty Jezu Miłosierny możesz wszystko, ulituj się nad nami grzesznymi. Jezu Ufamy Tobie.

 34. Bogusław pisze:

  Święta Rito proszę Cię pomóż uratować moje małżeństwo. Wstaw się za mną u naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby zechciał uwolnić moją żonę Anetę od złego, aby mogła powrócić do realizowania przysięgi małżeńskiej.

 35. Rodzice pisze:

  Św. RITO prosimy uproś łaskę uwolnienia od koronawirusa, dla całego świata.

 36. EWA pisze:

  ŚWIĘTA RITO PROSZĘ CIĘ O ZDROWIE DLA CAŁEJ RODZINY MOJEGO SYNA MICHAŁA PRZEDE WSZYSTKIM DLA DZIUNI BARDZO BARDZO PROSZĘ DZIĘKUJĘ ZE JESTEŚ ZE MNĄ

 37. Kinga pisze:

  Święta Roto proszę o zdrowie poczętego dziecka, o szczęśliwe rozwiązanie. Opiekuj się nami i całą rodziną. Twoja czcicielka.

 38. Miroslawa pisze:

  Kochana Święta Rito proszę Cię o wyproszenie łaski zdrowia dla Zbigniewa i moich najbliższych oraz opiekę nad całą naszą rodziną. Dziękuję za wszystko.

 39. Miroslawa pisze:

  Najdroższa Święta Rito proszę Cię o wyproszenie łaski uzdrowienia z choroby nowotworowej mojego brata Leszka, dobre wyniki badań i opiekę nad nim. Dziękuję Ci za wszystkie otrzymane łaski.

 40. Z pisze:

  Jezu zlituj się nade mną juz nie mam sił.

 41. Paulina pisze:

  Droga Święta Rito, z całego serca proszę Cię żeby Darek do mnie wrócił, żeby chciał ze mną być, żeby się do mnie odezwał, żebyśmy mogli od początku wszystko budować.

 42. Sylwia pisze:

  Św Rito proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla Donaty. Proszę o poprawę jej sytuacji w jakiej się znalazła. By znalazła stała pracę. Proszę o uzdrowienie ją z nowotworu.

 43. Aleksandra pisze:

  Sw.Rito prosze o przemiane dla meza ,by przestal mnie ranic brakiem zrozumienia ,dialogu,nieszczeroscia i egoizmem ,bladzeniem,marnowaniem bezsensownie czasu i naszego zycia.Sw.Rito ratuj bol w sercu,zal ,utrata wiary nadzieii,radosci z zycia,wieloletnia izolacja,prosze o zdrowie sily .

 44. KATARZYNA pisze:

  ŚW. RITO proszę Cię o dobrą, godną pracę oraz wynagrodzenie dla mnie, męża i mojej mamy. Proszę o zdrowie, potrzebne siły i łaski w rodzinie. Aby ludzie obdarowywali nas szacunkiem, a nie wytykali palcami. Proszę pomóż nam w dążeniu do celu, jakim jest wybudowanie nowego domu dla Nas(ten w którym mieszkamy, jest bardzo stary, drewniany), wiem że proszę o wiele, ale Ty Wszystko możesz i wierzę, że z Bożą pomocą uda nam się zrealizować wszystkie plany. Dziękuję za otrzymane dotychczasowe łaski i wysłuchane prośby. TWOJA CZCICIELKA

 45. rodzice pisze:

  Święta Rito proszę Cię o zdrowie dla rodziny i łaskę znalezienia pracy dla Wojciecha.

 46. Alina pisze:

  Błagam o modlitwę o życie mojego brata Bartosza.

 47. Sławek pisze:

  Proszę o modlitwę o uzdrowienie i ocalenie mojej rodziny przed rozpadem, uwolnienie od złego, o miłość i zaufanie w rodzinie.

 48. EWA pisze:

  Święta Rito proszę Cię o zdrowie dla mojego syna Kacpra, żeby wyszedł z choroby i spełnił swe marzenia. Proszę Cię o spokój w mojej rodzinie, żebyśmy doświadczyli miłości i ciepła. Proszę Cię o zdrowie dla Krystiana i męża Artura oraz dla całej rodziny. Wierzę, że za Twoim wstawiennictwem wiele się zmieni. Proszę też o ustanie epidemii, która dotyka tylu ludzi. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij, ufam bezgranicznie.

 49. Sylwia pisze:

  Św Rito błagam pomóż w sprawie pandemii, niedostatku, biedy i nędzy ludzkiej

 50. Maria pisze:

  Święta Rito, wybłagaj nam u Boga uwolnienie świata od pandemii koronawirusa. Proszę, by ludzie się nawrócili do Boga całym swoim sercem, by szanowali Jego przykazania i prawo naturalne.
  Boźe, nie zostawiaj świata gorszycielom. Spraw, aby znów była na świecie piękna miłość, piękne zdrowe rodziny, wzajemne oddanie, wierność, szacunek, zgoda.
  Pokorna Służebnico Pana, módl się, aby Bóg, Miłosierny Ojciec, był znany, czczony i kochany przez ludzi.

 51. Krystyna pisze:

  Święta Rito, dziękuję i proszę o dalszą opiekę i pomoc na każdej płaszczyźnie życia. Amen

 52. Rodzina pisze:

  Z prośbą do Jezusa Miłosiernego, za wstawiennictwem Matki Bożej Bolesnej o powrót do zdrowia dla Sylwestra. Niech Bóg Miłosierny obdarzy go łaską życia, zdrowia oraz możliwością naprawy swoich błędów. Jezu ufam Tobie!

 53. Beata pisze:

  Święta Rito! Spraw żebym znalazła pracę. Święta Rito! Wylecz mi prawe kolano żeby noga była sprawna. Święta Rito! Wierzę i Ufam Tobie!

 54. Piotr pisze:

  Św Rito proszę Cię o dobrą pracę dla Piotra, żeby nigdy jej nie stracił, żeby dostał zasiłek rehabilitacyjny na czas choroby, a potem wrócił do pracy lub dostał rentę z ZUS.

 55. Kamil pisze:

  Św. Rito proszę o szczęśliwy powrót do seminarium dla Kamila

 56. Jolanta pisze:

  Święta Rito dziękuję że jesteś z nami, że opiekujesz się moją rodziną. Pokornie PROSZĘ bądź nadal przy nas, pomagaj nam w troskach dnia codziennego.

 57. Matka pisze:

  Św. Rito piszę za Joanne i Marcina, aby byli nadal razem, aby ich miłość przetrwała wszystko. Św. Rito proszę o mądrość i dobroć serca dla Joanny aby umiała wybaczyć Marcinowi, św Rito proszę pomóż im.

 58. Agnieszka z Krakowa pisze:

  Święta Rito uproś mi łaskę w tym trudnym czasie znalezienia: dobrego, wiernego, wierzącego, odpowiedzialnego przyszłego męża, który będzie mnie szanował i kochał. Oby on mógł mnie w najbliższym czasie znaleźć i poznać. Święta Rito wstawiaj się za mną i za moim przyszłym mężem.

 59. EWa pisze:

  św. Rito proszę Cię o normalną pracę i zaliczenie egzaminu zawodowego z obu części.

 60. Marzena pisze:

  Proszę Cię święta Rito o ustanie tego wirusa, by nie dotknął mojej rodziny najbliżej, taty, mnie syna i męża brata babci teściowej i najbliższych i o to, by mój mąż wrócił do pracy swojej błagam Cię

 61. Katarzyna pisze:

  Proszę o ustanie pandemii, zdrowie dla rodziny i najbliższych oraz w sprawach mi wiadomych.

 62. Anna pisze:

  Swieta Rito, dziekuje Ci za uchronienie mnie od choroby. Prosze Cie o dalsza opieke nade mna i moja rodzina. Wspomoz ludzkosc w walce z epidemia

 63. Czcicielka pisze:

  Święta Rito proszę o zdrowie dla moich rodziców, siostry, szwagra dla mojego męża i dla mnie, miej nas w swojej opiece, uchron nas przed koronawirusem. Miej w swojej opiece wszystkich chorych i wszystkich którzy się nimi opiekują

 64. Sylwia pisze:

  Św Rito proszę o łaskę pojednania między Marią a mną. Proszę o przemianę jej serca, o uzdrowienie jej z gniewu. O odnowienie na nowo przyjaźni między nami.

 65. Barbara pisze:

  Św. Rito, proszę o dar uzdrowienia dla syna z powodu choroby kolana, o dar macierzyństwa dla córki oraz o ustąpienie koronawirusa w Polsce i na świecie.

 66. Ireneusz pisze:

  Dziękuje Ci św.Rito za wszystko co robisz dla mnie i ludzi na świecie.
  Chciałbym Cię prosić o dar macierzyństwa dla Urszuli i zdrowie dla mojej rodziny.

 67. A. pisze:

  Ojcze Przedwieczny, miej miłosierdzie dla nas i całego świata…
  Ja wciąż bardzo kocham…

 68. Czcicielka pisze:

  Św Rito błagam pomóż w naszej trudnej sytuacji, proszę abyśmy dostali prace i godne zarobki aby nikt nie zabierał nam domu.

 69. Justyna pisze:

  Św. Rito proszę Cię o zdrowie dla mnie i dla całej mojej rodziny, proszę cię o zabranie objawów mojej choroby, módl się za mną i za całą moją rodzinę

 70. Anonim pisze:

  SW Rito prosze ratuj, wypros laske nawrocenia zony.

 71. EWA pisze:

  ŚWIĘTA RITO PROSZĘ CIĘ O ZDROWIE DLA MOJEJ SIOSTRY MAŁGOSI I SZWAGRA ZBYSZKA DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE OTRZYMANE ŁASKI

 72. Mama pisze:

  Święta Rito Proszę Cię o zdrowie Oraz uchroń mnie moja rodzinę (dzieci rodziców rodzeństwo z rodzinami) oraz moich bliskich przed tą straszna zarazą covid19.

 73. Paulina pisze:

  Święta Rito, błagam aby Darek chciał ze mną być. Żeby dał nam jeszcze jedną szansę. Zrozumiałam każdy swój błąd i obiecuję, że się zmienię. Proszę Cię, Święta Rito, żebyśmy mogli z Darkiem znów być razem.

 74. Anna pisze:

  Święta Rito proszę Cię o łaskę zdrowia dla mojego syna i proszę o oddalenie epidemii koronawirusa.

 75. Danuta pisze:

  Święta Rito bardzo Cie proszę w intencji mojego męża Wieslawa o łaskę nawrócenia, wyrwania z nałogów i podjęcie pracy. Proszę też za mnie i córkę Asię która dziś obchodzi rocznicę chrztu świętego. 

 76. Krystyna pisze:

  Święta Rito ochroń mnie i całą moją rodzine przed smiercionosnym wirusem.Amen

 77. Igor pisze:

  Święta Rito proszę abyś uzdrowiła moją babcię z Krakowa

 78. Lucyna pisze:

  Święta Rito proszę o Twoją pomoc w pokonaniu pandemii w Polsce i na świecie, zdrowie dla całej rodziny i wszystkich ludzi. Umacniaj naszą wiarę, nie opuszczaj nas w potrzebach naszych. Dziękuję za wszystkie otrzymane za Twoim pośrednictwem łaski.

 79. Piotr pisze:

  Św Rito wstaw się za Piotrem i Anną, wyproś nam łaski dobrej pracy i żeby groźna choroba taka jak koronawirus ominęła mamę Alicję i Annę i Piotra.

 80. Magda pisze:

  Św Rito po raz kolejny proszę Cię w tej samej intencji, o powrót mojego ukochanego, żeby Dobry Bóg dał nam jeszcze jedną szansę i połączył na nowo nasze drogi. Błagam Cię św Rito jesteś moją ostatnią deską ratunku bo sytuacja jest beznadziejna..

 81. Jadwiga pisze:

  Św.Rito Patronko spraw beznadziejnych pomóż całemu światu, zatrzymaj tę epidemię. Miłosierny Jezu, ulituj się nad nami grzesznymi. Jezu ufamy Tobie, Ty się Tym zajmij.

 82. Anna pisze:

  Św. Rito proszę pomóż, abym była zdrowa.

 83. Igor pisze:

  Święta Rito proszę aby ta epidemia koronawirusa niedługo minęła oraz aby moja prababcia odzyskała wzrok i słuch.

 84. Dorota pisze:

  Św. Rito proszę o łaskę uzdrowienia mnie i męża. Proszę Cię wysłuchaj moje błagania.

 85. Magdalena pisze:

  Święta Rito, proszę Cię o zdrowie dla mnie i dla całej mojej Rodziny, żeby nie dopadła nas ta straszna zaraza koronawirusa. Bóg zapłać.

 86. Iwona pisze:

  Proszę aby mama odzyskała sprawność, by mogła chodzić. Proszę aby jej pobyt w szpitalu był pozytywnym doznaniem, niech otoczą ją tam ciepli ludzie.

 87. Sylwia pisze:

  Św Rito proszę o odsunięcie epidemii korona wirusa z naszego kraju i całego świata.

 88. Anna pisze:

  Kochana Św. Rito
  Potężna Orędowniczko Patronka od spraw trudnych i beznadziejnych proszę Cię o wstawiennictwo do Boga Miłosiernego o łaskę zdrowia dla mnie oraz by badania, które będę mieć robione, były prawidłowe.
  Błagam święta Rito, tak bardzo potrzebuję Twojej pomocy.

 89. Beata pisze:

  Sw Rito prosze Cie zeby Scott zaczal pracowac i oddawac mi pieniadze

 90. Anna pisze:

  Święta Rito uchroń moją rodzinę i bliskim mojego serca przed śmiertelnym wirusem, błagam Cię również o pomoc w otrzymaniu wyroku w bardzo ważnej dla mnie sprawie, proszę aby ta sprawa zakończyła się jak najszybciej, proszę Cię o wewnętrzny spokój. Dziękuję

 91. Lucyna pisze:

  Święta Rito proszę o zdrowie dla mojej rodziny, opiekę dla dzieci, pokonanie wirusa i dziękuję za wszystkie otrzymane łaski.

 92. Renata pisze:

  prosze o modlitwe za syna Kube zeby przestal pic alkochol i zeby przestal pozyczac pieniadze kolegom na wieczne nie odanie zeby przestal sie kolegowac z kolegami ktorzy go naciagaja na braie pozyczek. Syn Wojtek zaczol sie uczyc i o zdrowie dla calej mojej rodziny i o zgode w rodzinie a szczegolnie zeby moi rodzice umieli dobrze podzielic swoj majatek

 93. Krystyna pisze:

  Święta RITO – proszę Cię o ciepłe i serdeczne relacje między wszystkimi członkami mojej najbliższej rodziny [ szczególnie między mną , a moją córką ] Amen

 94. EWA pisze:

  ŚWIĘTA RITO PROSZĘ O ZDROWIE DLA MOJEJ SIOSTRY MAŁGOSI I DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE PROŚBY KTÓRE DO CIEBIE PRZYNIOSŁAM

 95. Jadwiga pisze:

  Św. Rito,
  proszę Cię o pomoc w napisaniu książki habilitacyjnej i szybkie uzyskanie habilitacji.
  Bóg zapłać.

 96. Maria pisze:

  Święta Rito wyproś dla Magdaleny dar macierzyństwa.

 97. Gabi pisze:

  Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia we Mszy św. dzięki transmisji internetowej w tym trudnym czasie zarazy.
  Św. Rito, przyprowadziłaś mnie przed swe cierpliwe oblicze z tak daleka! Wiesz, że zawierzam Tobie swój krzyż z pomocą św. Andrzeja Boboli, o.Wenantego Katarzyńca i błog. Alojzego Kosiby. Wspieraj mnie swoimi łaskami, o które codziennie proszę.

Pozostaw wpis

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

© 2017: Święta Rita Nowy Sącz, All Rights Reserved | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress